העסקה דור חדש

בשוק העבודה הדינמי והמשתנה, במיוחד לאחר תקופת הקורונה, בעלי עסקים מגלים כי נדרשת גמישות רבה בהעסקת העובדים.

כל בעל עסק חווה כאב ראש תמידי בצורך לגייס עובדים, לנהל אותם והכאב ראש הכי גדול הוא המרכיב הבירוקרטי והמשפטי של ניהול יחסי עובד – מעביד על כל היבטיו השונים.

יחסי עובד – מעביד מרתיע מעסיקים רבים שנדרשים מלבד האחריות המשפטית והרגולציה ההולכת ונערמת, לטפל בכל הקשור בהסכמי עבודה, חופשות, נסיעות, זכויות עובדים, הפרשות סוציאליות לקרנות פנסיה, קרנות השתלמות, אבדן כושר עבודה, דמי הבראה, פיצויים, זכויות רשות כגון תן ביס וכו' וכן הנפקת דוחות 106, דוחות פנסיה,  שימוע בעת הפסקת עבודה והרשימה עוד ארוכה.

לכן מעסיקים רבים מעדיפים להעסיק פרילנסרים במקום עובדים שכירים  על אף שזה יקר יותר ואין נאמנות מצידם או בלא מעט מקרים לא להעסיק בכלל.

ובמקרים שאין ברירה, נאלצים בעלי העסקים לפתוח תיק ניכויים במס הכנסה ולהעסיק חשבת שכר במיקור חוץ או בשכר על מנת לטפל בכל הקשור בעובדים אך אף פעם זה לא מספיק והאחריות וההוצאות גדלות.

חברת מלין המתמחה בהעסקה עקיפה, תפתור לכם את הבעיה.

לפי שיטת העסקה עקיפה – אתם תגייסו את העובדים  שאתם מעוניינים לפי הדרישות שלכם אך במקום שתעסיקו אותם, אנחנו נעסיק אותם עבורכם. זו ההתמחות של חברתנו העסקת עובדים במיקור חוץ.  לפי שיטה זו, נחסוך מכם את כל הטרחה בהעסקת העובדים ונדאג ליחסי עובד – מעביד באופן מלא על כל המשתמע מכך.

כל הצדדים יוצאים מרוצים: העובדים נהנים מכל הזכויות השמורות לעובד לפי כל חוקי העבודה והתנאים שאתם כמעסיקים הייתם מעניקים לעובדים ולכם יהיה ראש שקט מהעול הבירוקרטי של העסקת עובדים שכן אנחנו מטפלים בכך.

העובדים מדווחים את שעות העבודה אצלכם, לפי החוק, ומקבלים מאיתנו תלוש שכר לכל דבר וענין, אנו כמעסיקים בפועל נדווח ונשלם את מס הכנסה, ביטוח לאומי ואת כל הזכויות הסוציאליות הנדרשות וכן זכויות רשות שבעלי העסקים יבקשו.   כל עבודת התפעול מול הרשויות וקרנות הפנסיה מבוצעים על ידינו. 

יודגש כי העובדים נהנים מכל זכויות העובד עפ"י חוק לרבות אבטלה במקרה של פיטורים

בעלי העסקים יקבלו מאיתנו בסוף כל חודש דוח המפרט את עלות השכר של העובדים וכן חשבונית מס בגין העלות בתוספת עמלה העומדת ע"ס 5%